מילוי קמטים

מילוי קמטים

החל מהעשור השלישי לחיינו מתחילים להיווצר בעור פנינו בהדרגה ובקצב שונה מאדם לאדם קפלים קמטים וקמטוטים כיום יש מגוון טיפולים חדשניים, בטוחים, פשוטים ומהירים לטשטוש הקמטים והענקת מראה עור צעיר יותר

שתפו :

מילוי, טשטוש והענקת מראה עור צעיר

הקמטים השונים נוצרים בהשפעת תנועתיות הבעות הפנים ובשילוב גורמים שהעיקריים שבהם הינם: חשיפת יתר לקרינת השמש, נזקי עישון, תזונה לקויה לרבות שתייה לא מספקת, היעדר שעות שינה, עבודה מוגזמת עד כדי עייפות כרונית ולבסוף גורמים גנטיים שונים שאינם עדיין בשליטתנו. קפלים נובעים מצניחה, השתפלות נפילה והתרוקנות של מדורי שומן בפנים והבולטים שבהם הנם קפלי הלחי בצידי הפה והאף. הטיפול היעיל והמומלץ הוא מילוי של קפלים ושקעים אלו על ידי חומר מילוי טבעי – חומצה היאלורונית. כאשר הצניחה וההתרוקנות ניכרים יותר ניתן להציע מילוי של הלחיים על ידי קנולות, ובמקרים מתקדמים יותר הפיתרון הוא ניתוח מתיחת פנים.


קמטוטים הם קמטים עדינים מרובים ומופיעים באזורים בהם העור הפך דק עדין ולעתים יבש. קמטים מעל השפה קשורים לעישון ונובעים מפעולת המציצה האופיינית בעת עישון סיגריות. העור לרוב יבש וסדוק, הפתרון המומלץ הוא שיוף מכאני וקילוף כימי של כל שטח השפה העליונה. קמטוטי הצחוק בצדי העיניים כאמור מגיבים היטב לטיפול בצידי העיניים, קמטוטים בלחיים ניתן למלא על ידי חומצה היאלורונית המוזרקת שטחית מתחת לקמטוטים. ובמקרים בהם קיימים קמטוטים מרובים בכל עור הפנים הפיתרון הוא קילוף כימי (פילינג כימי) על ידי תרכובות על בסיס חומצת TCA או על בסיס פנול.

הכנות לטיפול

בפגישת הייעוץ הראשונה לאחר מילוי שאלון רפואי וסקירת מצבך הבריאותי נבדוק יחד מול המראה מהם הקפלים, הקמטים והקמטוטים המפריעים לך, נסביר לך מהם הגורמים להם ונציע לך את שילוב הטיפולים המתאים לך ביותר מבין מגוון האפשרויות באופן המותאם לך אישית. 

 חשוב שתיבדקי ללא מייקאפ לכן עדיף שתגיעי לייעוץ עם איפור מינימלי או ללא איפור כלל. תוכלי לחדשו לאחר הייעוץ במרפאה. אציג בפנייך תמונות לפני ואחרי מילוי קמטים בפנים שתוכלי להתרשם ממידת השינוי הצפויה ומהתוצאה המיוחלת. אסביר לך לגבי סוגי הטיפולים הקיימים, תקבלי לעיון עלוני מידע כתובים ותתבקשי לחתום על טופס הסכמה מתאים. נבחר לבצע את הטיפול במועד המתאים לך, מומלץ לא לבצע טיפול כשמתוכנן ארוע חברתי חשוב לך בטווח של שבוע עד שבועיים לפני הטיפול המתוכנן.

מהלך הטיפול

לאחר ניקוי יסודי של עור הפנים וחיטוי באלכוהול נבצע אלחוש מקומי על ידי הקפאה קצרה ונקודתית של העור בשילוב קרם מאלחש כמו EMLA, כך שלא תחושי כאב או דקירה. הזרקה שטחית של החומצה ההיאלורונית בנקודות הרצויות, תגשים את התוצאה הנחשקת, שתיראה בתוך כשבוע. משך השפעתו של הטיפול הינו ל- 4 עד 6 חודשים. חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית מכילים כבר בתוכם חומר הרדמה כך שהאזור המטופל נרדם זמן קצר לאחר ההזרקה הראשונה. 

פיסול הפנים מושג על ידי הזרקה תת עורית בדרגות עומק שונות בהתאם לצורך. אפקט המילוי המושג הנו מיידי וניתן לראות אותו מייד בתום הטיפול במרפאה. משך ההשפעה של חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית הנו עד שנה. מילוי עמוק יותר של הפנים באזורי הלחיים והעיניים מבוצע באמצעות קנולות שהן מחטים חלולות ללא חוד. שימוש בקנולות מפחית את הכאב ומקטין את הסיכון לשטפי דם. חומרי מילוי סמיכים מזריקים לעומק הרקמה, הזרקה שטחית מתבצעת עם חומר פחות סמיך ועל ידי מחט עדינה ביותר. סיכונים: הסיכונים בהזרקה הנם מינימליים ביותר ולכל היותר כרוכים במעט כאב ואי נוחות ובמקרים נדירים סימן כחול קטן בסמוך לאזור ההזרקה. רגישות יתר או תגובה אלרגית לחומצה היאלורונית תוארו במקרים נדירים ביותר בלבד. לכן אין צורך בביצוע זריקת טסט כפי שהיה נדרש בעבר עם מוצרים על בסיס קולאגן. גושים וגבשושיות באזורי ההזרקה נדירים מאד אך במידת הצורך ניתן להמיס אותם על ידי הזרקת האנזים המפרק חומצה היאלורונית – היאלורונידאז. ניתן להתרחץ כבר באותו ערב או למחרת. מומלץ להשתמש במסנני קרינה מתאימים ולהימנע ככל שניתן מהשמש וממקומות חמים (ג’קוזי, סאונה וכד’). במידת הצורך ניתן להשתמש במייק-אפ כבר למחרת אך מבלי לעסות את אזורי ההזרקה כדי לא לפזר את החומר לעומק הרקמות.

תהליך ההחלמה

בסיום ההזרקה תתבקשי לשבת במנוחה במרפאה ולקרר את אזורי הטיפול בעזרת קרחונים קטנים על מנת להפחית נפיחות בצקת וסיכון לשטפי דם קטנים. מומלץ להמשיך לקרר את הפנים כל הדרך הביתה ומומלץ שלא להתכופף ולא לישון עם פנים כלפי מטה כדי לא ליצור נפיחות מיותרת. בלילה הראשון רצוי לישון כשהראש מורם על שתי כריות והפנים מופנות כלפי מעלה.

ניתן להתרחץ כבר באותו ערב או למחרת. מומלץ להשתמש במסנני קרינה מתאימים ולהימנע ככל שניתן מהשמש וממקומות חמים (ג’קוזי, סאונה וכד’). במידת הצורך ניתן להשתמש במייק-אפ כבר למחרת אך מבלי לעסות את אזורי ההזרקה כדי לא לפזר את החומר לעומק הרקמות.

הטיפולים בקליניקה מתבצעים ע"י רופאים מוסמכים בלבד!

לפני ואחרי

רוצה לקבל פרטים נוספים?

יצירת קשר

השאירי פרטים כאן

צרי קשר עכשיו

אני מזמינה אותך לבוא לקליניקה לפגישת ייעוץ ללא עלות ללא התחייבות!
התקשרי עכשיו או מלאי את פרטייך ונדאג לחזור אלייך בהקדם