שאלות ותשובות

שאלות נפוצות

בעבר היו סוגים של חומצה היאלורונית שהחזיקו בין חצי שנה לשנה, כיום המותגים היוקרתיים של החומצות שוקדים על הכנת חומרים טובים ואיכותיים יותר, ולכן ישנם חומרים המחזיקים אפילו שנתיים ויותר. אבל כמובן שזה תלוי בגיל ובאורח החיים של הלקוחה. מחקרים מראים שגורמים כמו עישון, חשיפה יתרה לשמש וספורט אגרסיבי מקצרים את הזמן בו היא נשארת בגוף.

היתרון בטיפולי חומצה היאלורונית הוא העובדה שהטיפול הפיך לחלוטין. אם האזור המטופל נפוח מייד לאחר ההזרקה יש להמתין כ-14 ימים לירידה של הנפיחות ואז אם המטופל עדיין לא אוהב את התוצאה ניתן להמיס את הג’ל על ידי הזרקת היאלורונידאז.
תרופה זו היא אנזים המפרק את הקשרים בין שרשראות החומצה ההיאלורונית וגורם לפירוק מהיר של החומר המוזרק. תוך מספר שעות עד 3 ימים לא יישאר זכר להזרקה. במידה ועדיין יש נפיחות ניתן לחזור על טיפול המסה בהיאלורונידאז. עוד מספר פעמים.

ניתן להזריק חומצה היאלורונית לאחר סילקון, במידה ולא היו סיבוכים, באמצעות קנולה בלבד.
לעיתים ניתן טיפול אנטיביוטי על מנת למנוע תופעות לוואי.

לטיפול בחומצה היאלורונית שני שלבים:
השלב הראשון הוא השלב בו מזריקים את החומצה לאזור הרצוי וממלאים באופן כמעט מלא את הקפל.
בשלב זה יש לעיתים גם נפיחות, בצקת ושטפי דם מקומיים שיכולים לשוות לפנים מראה “מנופח”.
בהמשך במשך ימים ספורים עד שלושה שבועות, הבצקת, הנפיחות ושטפי הדם מצטמצמים מחד, ומאידך החומצה סופחת בהדרגה מים. כעבור כשלושה שבועות אנו רואים את התוצאה הסופית של ההזרקה – פיזור אחיד וחלק של החומצה עם מילוי של הקמטים וייצוב של תווי הפנים.

חומצה היאלורונית היא חומר המגיע בצורת ג’ל שמוזרק לעור. ניתן להזריק את הג’ל כמעט בכל מקום, אולם יש להיזהר מתופעות לא רצויות כגון שטפי דם באזור ההזרקה. על מנת למנוע שטפי דם וכדי לוודא פיזור אחיד באזורים גדולים וכן להימנע מדקירות חוזרות ונשנות הומצאה הקנולה להזרקת חומצה היאלורונית.
הקנולה היא למעשה צינורית גמישה עם קצה קהה המוחדרת דרך חור קטן בעור שנעשה עם מחט. אחרי שמחדירים את הקנולה דרך הפתח ניתן להגיע עמה לשטח רחב ולפזר את הג’ל באופן אחיד וכל זאת על ידי דקירה אחת בלבד.

חומצה היאלורונית הינה חומר טבעי לחלוטין, שקיים בכל רקמות הגוף, לכן אין אפשרות להיות אלרגי לחומצה עצמה. בעבר החומצה יוצרה מחומרים מהחי ולכן היו הרבה אירועים של אלרגיה. כעת החומצה מיוצרת במעבדה באופן סינתטי ולכן אין סכנה לאלרגיה.
יש לזכור כי חלק ממוצרי חומצה היאלורונית מגיע עם לידוקאין בתוך המזרק. תרופה זו משמשת לאילחוש מקומי. ללידוקאין יכולה להיות תגובה אלרגית ולכן אם ידוע על אלרגיה לחומר או על אלרגיה לתרופת הרדמה מקומית או מלאה יש לדווח לרופא ואין להשתמש בתכשיר.

עיגולים שחורים מתחת לעיניים או כהות מתחת לעיניים נגרמת בראש וראשונה מגנטיקה, אך גם כתוצאה מהגיל. כשאנו מתבגרים השומן התת עורי באזור העיניים נספג, ובגלל זוויות האור והצל בשקע הנוצר האזור נראה כהה יותר. גם הריקמה הדקיקה מתחת לעיניים גורמת לכלי הדם באיזור זה להראות דרכו. מילוי שקעי העיניים תורם לפיכך לטשטוש הכהות, ע”י הרמה עדינה של עור ומילוי השקע. בנוסף, ניתן גם להשתמש בסרום ייעודי.

אנו מקפידים על אילחוש קפדני מקדים של העור באמצעות מריחת גל מרדים כחצי שעה טרם הטיפול. הטיפול מתבצע באמצעות הזרקת החומצה ההיאלורונית אל העור במחט דקיקה, המאפשרת לרופא המטפל לעצב את השפתיים כרצונך ולהקנות להן נפח נוסף. תחילת הטיפול בהזרקה לקווי המתאר של השפתיים, ולאחר מכן הרופא ממשיך לעיבוין. המראה המתקבל הוא שפתיים מלאות, עדינות ואסתטיות. בחלוף 30 יום מהטיפול הראשון המעוניינות במראה בשרני יותר יכולות לבצע הזרקה נוספת. אנחנו משתמשים בחומצות היאלורוניות גמישות ועשירות בלחות שאינן רק מעבות את השפתיים אלא גם משפרות את הטקסטורה שלהן ועוזרות במניעת תחושת יובש. המראה המתקבל בריא, סקסי והרמוני. משך הטיפול כ15 דקות. טיפול עיבוי /הגדלת שפתיים נחשב לטיפול פשוט וקל יחסית, אך כמובן דורש מיומנות, נסיון ומקצועיות של הרופא המטפל.

לאף ישנה השפעה על המראה הכולל של הפנים ונוכחות מרכזית בשל מקומו. ניתן כיום לתקן פגמים אסתטיים באף, באמצעות חומצה היאלורונית סמיכה במיוחד, המוזרקת לאזור ומעוצבת ע”י הרופא המטפל עד לקבל המראה האסתטי הנכון, באופן פרופורציונלי לפנים. תוצאות הטיפול נראות מיד בסיום התהליך.

בוטוליניום טוקסין (אשר מוכר יותר בשמות המסחריים “בוטוקס” או “דיספורט”) הינו חומר המחליש את פעולת השרירים ובכך מביא להפחתה והעלמת קמטים באזורים שונים בפנים. אזורי ההזרקה הנפוצים הם בשליש העליון של הפנים: בקמט בין הגבות (הנותן מראה זועף), באזור המצח ובצידי העיניים. ההזרקה אפשרית גם באזורים מסוימים בצוואר על מנת להחליש את קמטי האורך, בלחיים (קימטוטי אקורדיון),  שפה עליונה (לצימצום חשיפת החניכיים בזמן חיוך) ובאזור הפלג העליון של האף.

חומצה היאלורונית קיימת בגוף שלנו באופן טבעי. “עור של תינוק” הוא עור מלא בחומצה היאלורונית, המייצרת קולגן. מגיל 30 הגוף מאט את קצב ייצור הקולגן, ומתחיל תהליך של הזדקנות העור. ככל שאנו גדלים ומתבגרים,  ייצור הקולגן מואט, ובגיל 40 הוא פוסק. 
החומצה ההיאלורונית המיוצרת לטיפולים אסתטיים, סינתטית לחלוטין ואינה באה מהחי או מהצומח, 
ולכן אינה נדחית על ידו או מעוררת תגובות אלרגיות. החומצה ההיאלורונית זמינה בדרגות סמיכות שונות ובמבנים מולקולריים שונים (מצולבת או לא מצולבת), ואפשר להתאימה לנתוני הלקוח, לאופי העור ולאזורי ההזרקה.

יצירת קשר

השאירי פרטים כאן

צרי קשר עכשיו

אני מזמינה אותך לבוא לקליניקה לפגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות!
התקשרי עכשיו או מלאי את פרטייך ונדאג לחזור אלייך בהקדם

רוצה לקבל פרטים נוספים?