שאלות ותשובות

שאלות נפוצות

כמה זמן מחזיקה חומצה היאלרונית?

בעבר היו סוגים שהחזיקו בין חצי שנה לשנה, כיום המותגים היוקרתיים של החומצות שוקדים על הכנת חומרים טובים ואיכותיים יותר, ולכן ישנם חומרים המחזיקים אפילו שנתיים ויותר. אבל כמובן שזה תלוי בגיל ובאורח החיים של הלקוחה. מחקרים מראים שגורמים כמו עישון, חשיפה יתרה לשמש וספורט אגרסיבי מקצרים את הזמן בו היא נשארת בגוף.

עשיתי הזרקה של חומצה היאלרונית לפנים אך אינני מרוצה, האזור מאוד נפוח ואני לא אוהבת את התוצאה. מה ניתן לעשות?

היתרון בטיפולי חומצה היאלרונית הוא העובדה שהטיפול הפיך לחלוטין. אם האזור המטופל נפוח מייד לאחר ההזרקה יש להמתין כ-10 ימים לירידה של הנפיחות ואז אם המטופל עדיין לא אוהב את התוצאה ניתן להמיס את הג'ל על ידי הזרקת היאלורונידאז.
תרופה זו היא אנזים המפרק את הקשרים בין שרשראות החומצה ההיאלרונית וגורם לפירוק מהיר של החומר המוזרק. תוך מספר שעות עד 3 ימים לא יישאר זכר להזרקה. במידה ועדיין יש נפיחות ניתן לחזור על טיפול המסה ב היאלורונידאז. עוד מספר פעמים.

בעבר עברתי הזרקת סיליקון לשפתיים, האם אני יכולה כעת להזריק חומצה היאלרונית?

התשובה היא חד משמעית לא!
לאחר הזרקת סיליקון לשפתיים, פעמים רבות אנו רואים התגבשות של החומר ל"בועות" בצידי השפתיים. הנטייה הראשונית היא לרצות ולתקן את המראה הזה אך הזרקת חומצה היאלרונית יכולה רק להזיק. לעיתים אפשר לראות נדידה של גבשושים של סיליקון, ובמקרים מסוימים יש אפילו צורך בהוצאה כירורגית.

מתי ניתן לראות תוצאות לאחר הזרקת חומצה היאלרונית?

לטיפול בחומצה היאלרונית שני שלבים:
השלב הראשון הוא השלב בו מזריקים את הג'ל לאזור הרצוי וממלאים באופן כמעט מלא את הקפל.
בשלב זה יש לעיתים גם נפיחות, בצקת ושטפי דם מקומיים שיכולים לשוות לפנים מראה "מנופח".
בהמשך במשך ימים ספורים עד שלושה שבועות, הבצקת, הנפיחות ושטפי הדם מצטמצמים מחד, ומאידך החומצה סופחת בהדרגה מים. כעבור כשלושה שבועות אנו רואים את התוצאה הסופית של ההזרקה – פיזור אחיד וחלק של הג'ל עם מילוי של הקמטים וייצוב של תווי הפנים.

מהי קנולה להזרקת חומצה היאלרונית?

חומצה היאלרונית היא חומר המגיע בצורת ג'ל שמוזרק לעור. ניתן להזריק את הג'ל כמעט בכל מקום, אולם יש להיזהר מתופעות לא רצויות כגון שטפי דם באזור ההזרקה. על מנת למנוע שטפי דם וכדי לוודא פיזור אחיד באזורים גדולים וכן להימנע מדקירות חוזרות ונשנות הומצאה הקנולה להזרקת חומצה היאלרונית.
הקנולה היא למעשה צינורית גמישה עם קצה קהה המוחדרת דרך חור קטן בעור שנעשה עם מחט. אחרי שמחדירים את הקנולה דרך הפתח ניתן להגיע עמה לשטח רחב ולפזר את הג'ל באופן אחיד וכל זאת על ידי דקירה אחת בלבד.

האם אני יכולה להיות אלרגית לחומצה היאלרונית?

חומצה היאלרונית הינה חומר טבעי לחלוטין, שקיים בכל רקמות הגוף, לכן אין אפשרות להיות אלרגי לחומצה עצמה. בעבר החומצה יוצרה מחומרים מהחי ולכן היו הרבה אירועים של אלרגיה. כעת החומצה מיוצרת במעבדה באופן סינתטי ולכן אין סכנה לאלריה.
יש לזכור כי חלק ממוצרי חומצה היאלרונית מגיע עם עזרקאין 3% בתוך המזרק. תרופה זו משמשת לאילחוש מקומי. לתרופה עזרקאין יכולה להיות תגובה אלרגית ולכן אם ידוע על אלריה לחומר או על אלרגיה לתרופת הרדמה מקומית או מלאה יש לדווח לרופא ואין להשתמש במכשיר.