הצערת גב כף היד

איך ניתן לדעת את גילו האמיתי של אדם? הציצו בכפות ידיו. מחקרים מצאו שרוב האנשים יכולים לקבוע את הגיל האמיתי על ידי הצצה במראה גב כף היד בלבד. כפות הידיים שלנו משקפות ומסגירות את הגיל שלנו.

במחקר שנערך מטעם המגזין הרפואי הרשמי של האיגוד האמריקאי למנתחים פלסטים (ASPS)  קיבלו משתתפים תמונות של כפות ידיהן של נשים בגילאים שונים והתבקשו לשייך את גילן לקטגוריות גיל של 'צעירה מ-20', '20-30', '30-40' וכו'. ברוב המקרים, המשתתפים העריכו באופן מדויק את גילן של הנשים שידיהן הוצגו בתמונות.

2 מהסימנים העיקריים של אנשים מבוגרים הם פיגמנטציה (כתמים) בגב כף היד. כמו כן, חל אובדן נפח בגב כף היד היוצר ידיים מגוידות וורידים בולטים. העור על גב כפות הידיים הוא דק ביותר ועם הזמן שכבת השומן שמתחתיו מתמעטת. זו אחת הסיבות שעם הגיל הוורידים ביד הופכים לבולטים יותר.

בנוסף, חשיפת הידיים לשמש גורמת לנזקים רבים: אנשים רבים, גם אלו הנוהגים להשתמש בקרם הגנה באופן סדיר, נוטים לשכוח למרוח גם את הידיים. גם אלו הנוהגים למרוח את גב כף היד בקרם הגנה, לרוב אינם מורחים שכבה מספיק עבה ולא מורחים לעיתים קרובות ומספיקות. הידיים, חשופות לשמש ולנזקיה, צוברות עם השנים כתמים מרובים.

בנוסף לכל אלו, מזג אוויר קר ולח או חם ויבש, והחשיפה המוגברת למים (שטיפת כלים, שטיפת ידיים, רחיצת הילדים, כביסה ביד ועוד), הופכת את כפות הידיים לפגיעות עוד יותר ולנוטות יותר להזדקן בקלות.

אלו הגורמים לכך שמראה גב כף היד הינו לרוב מבוגר יחסית לאזורים  אחרים בגופנו.

הדבר בולט במיוחד כאשר עור הפנים והמחשוף מטופלים ונראים טוב אך גב כף היד נשכח, אינו מטופל והניגוד בין השניים גדול. בטיפולים שונים ניתן להפוך את התהליך, לטפל ולהסיר את כתמי העור ולמלא את גב כף היד ובכך להחזיר לידיים מראה חלק יותר, מלא וצעיר יותר.

מהם הטיפולים להצערת גב כף היד?

1.  העלמת כתמים
העלמת הכתמים יכולה להיעשות תוך שימוש במספר טיפולים אפשריים, בתלות בסוג ומצב הכתמים, והם כוללים טיפול מקומי (משחות), פילינג שטחי (מסוגים שונים) .

2.  מילוי גב כף היד
את הנפח שאבד עם השנים ניתן להחזיר באמצעות הזרקת חומרי מילוי לגב כף היד. חומר המילוי מטשטש את מראה הקמטים ומבליע את הורידים ובכך יוצר מראה חלק יותר וצעיר יותר. ההזרקה היא של חומצה הילארונית. הטיפול מתבצע במרפאה, לאחר מריחת משחת הרדמה.

חשוב לציין  כי הטיפול מתבצע רק לאחר אבחון מדיוק של הרופא המטפל.

לתיאום פגישת ייעוץ חינם מלאי פרטייך